Як обрати собі професію???

Кожна людина в певний момент замислюється над вибором своєї майбутньої професії.
У цьому повідомлені мі вам розкажемо декілька способів обрати собі професію.
По-перше:
1) Інтерес до професії. Хоч невеликий, але він повинен бути. Нецікава робота не приносить ні радості, ні задоволення. Але зате вона може стати причиною стресу і депресії. Воно Вам треба?
2) Можливість розвинути здібності і таланти. Люди, які знаходять професію, яка відповідає цьому критерію, відчувають себе на роботі, як риби у воді. Виявити свої таланти і спробуйте знайти їм застосування в майбутній професії.
3) Заробітна плата. Якщо на роботі будуть мало платити, доведеться або шукати підробіток, або міняти професію. До професії, яка не приносить доброго доходу, інтерес втрачається, і люди намагаються швидше знайти їй заміну. Якщо Ви не хочете, щоб таке сталося з Вами, всерйоз задумайтесь над тим, скільки грошей хочете отримувати, і вже відповідно до цього шукайте професію. Але потрібно пам’ятати ще про один момент. Він стосується кар’єрного зростання. Багато професій (такі як бармен, офіціантка, танцівниця і т.д.) дають можливість заробити легкі й швидкі гроші. Але в цих професіях не передбачено кар’єрний ріст, а значить, з часом танцівниця буде отримувати стільки ж, скільки отримувала, коли тільки починала працювати. А робота, наприклад, банківського службовця, на початковому етапі може оцінюватися значно нижче. Однак з часом, коли набирається трудовий стаж, ця людина просувається по службових сходах і отримує з кожним разом все більше. Тому якщо робота Вам підходить, але Ви незадоволені заробітною платою, дізнайтеся про можливості та перспективи кар’єрного росту. При гарній і сумлінній роботі скоро Ви будете отримувати більше, ніж Вам пропонували спочатку.
4) Професійно важливі якості. Не варто йти в співачки з поганим голосом, а в космонавти — зі слабким серцем. Кожна професія вимагає від людини певних здібностей, знань і умінь і якостей. Розглядаючи різні види професій, подумайте, якими якостями повинен володіти людина в кожній з них. Після цього запитайте себе: «А чи є у мене ці професійно важливі якості? Чи зможу я добре працювати і отримувати задоволення від такої роботи? ».
5) П’ятий критерій — затребуваність на ринку праці. Не секрет, що зараз спостерігається надлишок економістів та юристів. Отже, людям з такою спеціальністю важко знайти собі роботу. Вибираючи професію, оціните шанси на майбутнє працевлаштування. Для цього можна пошукати дані статистики в Інтернеті. З неї Ви дізнаєтесь, в яких професіях на сьогоднішній день потребує суспільство.
Зрозуміло, що розцінювати професії потрібно з різних боків, але як вибрати правильну професію, яка підходить саме тобі? По-перше, майбутня професія повинна бути бажаною. Не слід піддаватися тиску з боку батьків, родичів і друзів. Вибір Вашої професії — це Ваш особистий вибір. Адже саме Вам доведеться працювати там, куди Ви підете, а не численним порадників. По-друге, Ви повинні оцінити ваші можливості і здібності. Чим краще Ви їх обдумаєте, тим краще будете собі уявляти, яка професія найбільше підходить.

Комментарии